2 mijë e 974 kosovarë vdiqën nga Coronavirusi që nga fillimi i pandemisë

Prishtinë | 23 Tet 2021 | 16:29 | Nga Ekonomia Online

16 raste të reja dhe asnjë viktimë, është bilanci i sotëm i Coronavirusit në Kosovë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë të publikuara sot, që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë kanë vdekur gjithsej 2 mijë e 974 persona nga COVID-19,

Po ashtu, nga kjo periudhë janë konfirmuar gjithsej 160 mijë e 622 raste.

Ndërkaq janë shëruar 157 mijë e 184.

Të ngjashme