203 të arrestuar për krime kibernetike

Prishtinë | 17 Maj 2017 | 12:56 | Nga

Në Kinë janë arrestuar 203 persona për shkak se kanë bërë mashtrime nga interneti në një vlerë prej 100 milionë yuan (14.5 milionë dollarë).

Në Kinë janë arrestuar 203 persona për shkak se kanë bërë mashtrime nga interneti në një vlerë prej 100 milionë yuan (14.5 milionë dollarë), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas agjencisë kineze të lajmeve Xinhua, 203 persona, anëtarë të një bande që bënin mashtrime duke organizuar lojëra të fatit në shtetin Shaanshi në veriperëndim të vendit, janë arrestuar me akuzën se kanë fituar të ardhura në mënyrë joligjore dhe se kanë bërë mashtrime.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme