32 gazetarë të vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë

Prishtinë | 01 Qer 2022 | 08:23 | Nga Ekonomia Online

Parlamenti i Ukrainës ka thënë se 32 gazetarë janë vrarë që nga pushtimi rus i Ukrainës më 24 shkurt.

Shifra vjen ndërsa forcat ruse vazhdojnë ofensivën e tyre përgjatë krahut lindor të vendit dhe avancojnë ngadalë drejt qendrës së Severodonetsk.

189 milje në jug të kufirit rus, qyteti i rrënuar është një nga zonat e fundit në rajonin lindor të Luhanskut ende nën kontrollin e Ukrainës, transmeton Klankosova.tv.

Të ngjashme