34 viktima nga Coronavirusi në Itali

Prishtinë | 01 Mar 2020 | 18:41 | Nga Ekonomia Online

Italia ishte vendi i parë evropian që raportoi një rritje të madhe të rasteve të coronavirusit, me numra që shpejt u ngjitën në qindra.

Deri tani, në Itali janë konfirmuar 34 viktima dhe 1,577 persona të infektuar nga koronavirusi.

Ndërkohë 83 persona janë shëruar nga ky virus, ndërsa 739 pacientë ndodhen të shtruar në spital.

140 prej tyre janë në terapi intensive nga të cilët 106 në rajonin e Lombardisë.

Në nivel kombëtar janë kryer 21,127 tampone për koronavirus.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme