39 trupa gjenden në një kamion në Britani

Prishtinë | 23 Tet 2019 | 11:10 | Nga Ekonomia Online

Trupat e 39 njerëzve janë gjetur në një kamion në Essex të Britanisë së Madhe.

Policia u thirr nga shërbimi i ambulancës pak pas zbulimit në Parkun Industrial Waterglade në Avenue Avenue, Greys.

Shoferi i kamionit, një 25-vjeçar nga Irlanda Veriore, është arrestuar me dyshimin për vrasje.

Lajmet e para janë se 38 të rritur dhe një i mitur kanë vdekur, tha Policia e Essex.

Forcat e rendit thanë që kamioni erdhi nga Bullgaria dhe hyri në vend përmes Holyhead të shtunën.

Supt Andreë Mariner tha që oficerët po përpiqeshin të indentifikonin viktimat, por parashikuan një “proces të gjatë”.Klan.Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme