40 ushtarë ukrainas të vrarë deri më tash

Prishtinë | 24 Shk 2022 | 11:41 | Nga Ekonomia Online

Zyrtarët ukrainas kanë thënë se deri më tash 40 ushtarë janë vrarë nga bombardimet ruse.

Rusia nisi sot në mëngjes ofensivën për pushtimin e Ukrainës, gjë që ka shkaktuar viktimat e para.

Ndërsa Policia e Ukrainës ka thënë se ka vrarë 50 ushtarë dhe ka rrëzuar gjashtë avionë rusë, në mes të një ofanzive të Rusisë në orët e para të mëngjesit.

Zyra e Presidentit të Ukrainës ka njoftuar se “nuk pritet të ketë një luftë të shpejtë”.

Të ngjashme