50 persona lëndohen nga lirimi i një substance kimike në aeroportin e Hamburgut

Prishtinë | 12 Shk 2017 | 14:13 | Nga

Aeroporti i Hamburgut sot në orët e para të mëngjesit është evakuuar dhe mbyllur pasi 50 persona u helmuan në rrugët e frymarrjes nga një substance ende e pa njohur, raporton Hamburger Morgenpost.

Policia është duke hetuar se lirimi i kësaj substance në ajër mund të ketë të bëjë më ndonjë sulm terrorist edhe pse ende nuk ka raporte zyrtare në lidhje me këtë ngjarje

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme