Aksident ajror në Spanjë, vritet piloti (Foto & Video)

Prishtinë | 12 Tet 2017 | 14:13 | Nga

Një avion ushtarak i fluturimit të Eurofighter është rrëzuar afër një baze ushtarake në Spanjën juglindore gjatë ditës së enjte, duke vrarë pilotin e saj, tha një zëdhënës i shërbimeve emergjente.

Shërbimet lokale të emergjencës kanë marrë një telefonatë duke i informuar ata se avioni ishte rrëzuar në tokë bujqësore pranë qytetit të Albacetes, shkruan “Reuters”.

Avioni kishte marrë pjesë në një paradë ushtarake për të kujtuar festën kombëtare të Spanjës dhe ishte rrëzuar gjatë rrugës në kthim. Shkaqet e aksidentit janë duke u hetuar.

Plumes of smoke can be seen billowing from the supposed crash site

Breaking

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme