Ambasadori Abbott: Liria e medias është element kyç për çdo shoqëri të hapur

Prishtinë | 10 Sht 2019 | 14:35 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i ri i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë se liria e medias është element kyç për çdo shoqëri të hapur.

Abbott ka thënë se njerëzit duhet lejuar që të diskutojnë dhe debatojnë lirshëm, për të sfiduar qeveritë, dhe për të marrë vendime të informuara, duke u bazuar në fakte dhe perspektiva që mediat e fuqishme ofrojnë.

“Liria e medias është element kyç për çdo shoqëri të hapur; njerëzit duhet lejuar që të diskutojnë dhe debatojnë…

Gepostet von British Embassy, Pristina am Dienstag, 10. September 2019

Të ngjashme