Amerika raportoi mbi 51 mijë raste me Covid-19 të dielën

Prishtinë | 01 Mar 2021 | 10:19 | Nga Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 51,204 raste të reja me koronavirus dhe 1,097 vdekje të dielën, sipas një vlerësimi nga Universiteti Johns Hopkins.

Kjo ka çuar numrin e përgjithshëm të rasteve atje në të paktën 28,605,669 dhe 513,091 vdekje që nga fillimi i pandemisë, raporton CNN.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA-ve si dhe raste të riatdhesuara.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme