Ariu polar sulmon një turist në ishullin norvegjez

Prishtinë | 29 Kor 2018 | 08:36 | Nga

Ariu polar sulmoi dhe plagosi një njeri në arkipelagun Svalbard, që ndodhet midis Norvegjisë kontinentale dhe Polit të Veriut, njoftuan autoritetet norvegjeze.

Sipas Qendrës për Koordinimin e Shpëtimit në Norvegjinë Veriore, incidenti ndodhi kur turistët zbritën nga një anije në ishullin më verior të vendit, transmeton kp.

Ky nuk është rasti i vetëm që turistët sulmohen nga rinjtë polar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme