Arrestohet mësuesja, i dërgoi mesazhe rreth seksit studentit 18 vjeçar

Prishtinë | 13 Qer 2022 | 09:27 | Nga Ekonomia Online

Një mësuese në një shkollë të mesme të krishterë u arrestua pasi dyshohet se i dërgoi një studenti mesazhe me tekst seksualisht të qarta dhe kishte plane për ta futur fshehurazi në shtëpinë e saj ndërsa burri i saj ishte jashtë.

Julie Hoover, 38 vjeçare, mësuese në Point of Grace Christian School në Perry, Florida, u arrestua dhe po akuzohet për përfshirje në seks me një student, transmeton Klankosova.tv.

Të dhënat e policisë tregojnë se nëna e studentes gjeti mesazhet e qarta në telefonin e djalit të saj dhe e raportoi atë në polici më 2 qershor.

Sipas policisë, Hoover kishte bërë seks me studentin 18-vjeçar, nga marsi në prill.

Nëna e studentes i tha policisë se Hoover po planifikonte që djali i saj të shkonte në shtëpinë e saj, ndërsa burri i saj ishte jashtë rrugës në punë.

Hoover u lirua të enjten me një garanci prej 15,000 dollarësh.

Sipas policisë, studenti ishte regjistruar në më shumë se një nga klasat e Hoover.

Media sociale e Hoover u çaktivizua që nga 12 qershori.

Outside the Point of Grace Christian School. The school sits alongside the Crosspoint Baptist Fellowship church

Të ngjashme