Arrin në 62 numri i të vdekurve në Guatemala (Foto & Video)

Prishtinë | 05 Qer 2018 | 00:10 | Nga

Shifrat zyrtare të viktimave të vullkanit Fuego kanë shkuar në 62, ndërsa dhjetëra persona të tjerë janë të zhdukur.

Ushtarët janë duke ndihmuar zjarrfikësit në kërkim të personave të zhdukur pas shpërthimit të vullkanit në Guatemala, ditën e diel.

Rreket e shkëmbinjve të nxehtë, hirit dhe baltës shkatërruan fshatrat e këtij vendi.

Sipas raportimeve lokale shpërthimi i vullkanit që ngriti hirin deri në dhjetë kilometra mbi toke, tashmë ka përfunduar.

 

Volcan de Fuego continues to spill out smoke and ash.

A police officer more than half engulfed in smoke.

Police officers and soldiers work in El Rodeo village, Escuintla department, 3 June

Firefighters tour an area affected by the eruption of the Fuego volcano as they look for bodies or survivors in the community of San Miguel Los Lotes in Escuintla, Guatemala, June 4, 2018

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme