Berisha “non grata”, Rama: Jam 100% i fokusuar te puna

Prishtinë | 26 Maj 2021 | 13:00 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka refuzuar të komentojë mbi vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të shpallur “non grata” ish-Kryeministrin Sali Berisha.

Rama tha se është i fokusuar te puna dhe mandati i tretë qeverisës. Ai theksoi se do të ndryshojë mënyrën e komunikimit publik në lidhje me politikën, të cilën e cilësoi si “telenovelë” gjatë gjithë këtyre viteve.

“Jam 100% i fokusuar sepse s’ka kohë për pushim dhe jam shumë i vendosur që të çelim një rrugë të re në aspektin e komunikimit publik dhe për këtë arsye të shmangim të gjitha ato aspekte që e kanë kthyer për shumë vite jetën politike të vendit në një telenovelë raskapitëse për njerëzit. Për mua ka më tepër rëndësi sa vaksina kryhen gjatë ditës, ne jemi duke punuar intensivisht për mandatin e tretë dhe do të dalim përpara shqiptarëve me programin e angazhimeve konkrete në Kongresin tonë të 12 Qershorit”, deklaroi Edi Rama nga sheshi Skënderbej në Tiranë ku ndoqi procesin e vaksinimit të punonjësve të transportit publik.

Javën e kaluar, Departamenti Amerikan i Shtetit e shpalli person të padëshiruar ish-Kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij, me akuzat se ka minuar demokracinë në vend.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme