Brexit, ‘Pendimi i madh’ i Theresa May

BELFAST, NORTHERN IRELAND - FEBRUARY 05: British Prime Minister Theresa May visits a community centre on February 5, 2019 in Belfast, Northern Ireland. (Photo by Clodagh Kilcoyne - WPA Pool/Getty Images)
Prishtinë | 24 Maj 2019 | 12:51 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja britanike, Theresa May ka njoftuar largimin e saj nga posti i shefes së qeverisë më 7 qershor.

Në konferencën ku e bëri të ditur dorëheqjen, Theresa May tha se ishte “çështje e pendimit të madh” se ajo nuk kishte arritur të kryente Brexit.

Ajo tha se u largua nga zyra pa “asnjë vullnet të keq, por me mirënjohje të madhe dhe të përhershme për shërbimin në vendin që e dua”, raporton BBC.

Të ngjashme