BREXIT përplas në prag të zgjedhjeve Boris Johnson dhe Jeremy Corbyn

Prishtinë | 30 Tet 2019 | 15:02 | Nga Ekonomia Online

Boris Johnson dhe Jeremy Corbyn janë përplasur mbi Shërbimin Kombëtar të Shëndetit dhe çështjen e Brexit, ditën e fundit të Pyetjeve për Kryeministrin Britanik që po mbahen para zgjedhjeve të përgjithshme.

Udhëheqësi i Labouristëve, tha se votuesit kishin një shans “një herë në një gjeneratë” për të shpëtuar Shërbimi Kombëtar i Shëndetit  në Britani, i cili ishte në “rrezik më të madh” sesa në çdo kohë në historinë e saj.

Ai tha se votuesit kishin mundësinë të mbështesin “ndryshimin e vërtetë” dhe t’i japin fund masave shtrënguese.

Por kryeministri paralajmëroi për “katastrofë ekonomike” dhe “katastrofë politike” nëse Labour do të hynte në pushtet, transmeton klankosova.Partitë politike janë duke u përgatitur për një fushatë zgjedhore të përgjithshme pasi deputetët votuan për 12 dhjetor.

Të ngjashme