Britani, gjenden tre pako me eksplozivë

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 18:16 | Nga Ekonomia Online

Policia anti-terrorizmit në Britani po heton tre pako që përmbajnë eksplozivë që janë gjetur në aeroportin e Heathrow, në aeroportin e Londrës dhe në stacionin Waterloo.

Pajisjet e vogla të improvizuara shpërthyese u gjetën në çanta postare A4, kanë bërë të ditur nga Policia Metropolitane.

Askush nuk është lënduar, shtoi forca.

Policia beson se këto pako janë të lidhura me njëra-tjetrën ndërsa ende nuk janë deklaruar për motivet.

Të ngjashme