Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund “krizës” së Brexit

Prishtinë | 19 Gus 2019 | 08:10 | Nga Ekonomia Online

Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje.

Lideri i laburistëve ka thënë se partia konservatore e “ka dështuar vendin”, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Sipas tij zgjedhjet e përgjithshme janë ndryshim i drejtimit të vendit për andej kah është e nevojshme.

Reagimi i tij vjen pasi një raporti qeveritar ka njoftuar se do të ketë mungesa të ushqimit dhe barnave në rast të daljes nga BE-ja pa një marrëveshje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme