Cory Booker dorëhiqet nga gara për president të SHBA-së

Prishtinë | 13 Jan 2020 | 18:05 | Nga Ekonomia Online

Senatori Cory Booker njoftoi të hënën se ai do të përfundojë fushatën e tij pasi dështoi të kualifikohej në debatin Demokratik të planifikuar për të martën në Iowa.

“Ishte një vendim i vështirë për tu marrë, por unë u bëra pjesë e garës për të fituar, dhe unë gjithmonë kam thënë që nuk do të vazhdoja nëse nuk do të kishte më një rrugë drejt fitores”, tha Booker në një e-mail për mbështetësit të hënën.

Njoftimi i Demokratit nga New Jersey erdhi një ditë para se gjashtë kandidatë për president do të marrin pjesë në debatin e CNN/Des Moines Register në Des Moines, Iowa.

Ai nuk u kualifikua për këtë ngjarje.

Njoftimi i tij shënon një tjetër largim të një kandidati me ngjyrë nga gara e vitit 2020. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme