Covid-19 në ShBA: Për një javë rresht u raportuan mbi 200 mijë raste të reja

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 08:34 | Nga Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë rajoni më i goditur në botë nga pandemia COVID-19.

Për shtatë ditët e fundit rresht, Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 200 mijë raste të reja me COVID-19 çdo ditë, sipas Universitetit Johns Hopkins, shkruan CNN.

Gjatë javës së kaluar, ShBA regjistroi gjithsej më shumë se 1.7 milion raste të reja me COVID-19 dhe mbi 20 mijë viktima.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme