Cyrihu po kërkon vullnetarë për ta provuar një burg para se të hapet

Prishtinë | 23 Qer 2021 | 11:38 | Nga Ekonomia Online

Nëse dëshironi të provoni se si do të jetë të shkosh në burg – Cyrihu po kërkon vullnetarë për të provuar një burg të ri, para se ai të hapet në të vërtetë.

Objekti i ri do të merret me ata që janë në paraburgim, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Megjithëse disa qindra kanë thënë tashmë se do ta provojnë, menaxherët e burgjeve duan një raport realist të moshave dhe gjinisë.

Përvoja do të jetë e vërtetë për jetën sa të jetë e mundur, megjithëse vullnetarët nuk do të duhet t’i nënshtrohen një kërkimi të plotë të trupit.

Nëse përvoja provon shumë, do të rregullohet një fjalë e sigurt, në mënyrë që njerëzit të mund të largohen nëse kanë nevojë.

Testi do të jetë në mars të vitit të ardhshëm.

Të ngjashme