Dalin pamjet e shpërthimit në Stamboll (Video)

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 10:29 | Nga

Kanë dalë për herë të parë pamje të  shpërthimit  që tronditi pjesën juglindore të Turqisë ku mbetën të vdekur 38 persona mes tyre 30 policë dhe mbi 166 persona të plagosur.

Sulmi u krye dy orë pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Beshiktashit dhe Bursasporit, dy ekipeve më të njohura turke.Shpërthimet e të shtunës, të kryera me makinë bombë, mendohet se kishin për objektiv policinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme