Dhjetëra të vdekur pas sulmeve në Siri

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 09:17 | Nga

Sulmet vetëvrasëse me bombë në veri te Sirisë kanë lënë të vdekur të paktën 38 persona.

Sulmet kanë ndodhur përreth qytetit Sweida të kontrolluar nga qeveria, tre bomba në qytet dhe disa të tjera nëpër fshatrat në afërsi, kanë raportuar mediat lokale.

Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut të paktën 30 persona të tjerë kanë mbetur të lënduar.

I ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për këto sulme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme