Dileri i drogës futet në makinë të policisë duke menduar se është taksi

Prishtinë | 24 Dhj 2017 | 14:51 | Nga

Një diler droge i dyshuar në Kopenhagë ka marrë një befasi të padëshiruar për Krishtlindje, kur ai ka hipur në pjesën e prapme të një taksi me rreth 1 mijë kyçje me vete, për të kuptuar më pas se ka hyrë në një makinë të policisë, raporton BBC.

Policia daneze ka konfirmuar se ai po nxitonte për në shtëpi kur e kuptoi se çfarë gabimi kishte bërë.

Kjo ngjarje ka ndodhur në Christiania, një lagje gjysmë autonome e kryeqytetit e themeluar nga hippit në vitet 1970 dhe e njohur si qendër për tregtinë e drogës.

Policia ka konfirmuar se i dyshuari mund të përballet me një dënim me burgim

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme