Dodik: Tërhiqem nëse nuk e kthej Bosnjën në rrugën e duhur

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 13:25 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik tha se nëse së bashku me kolegët e tij në Presidencë, më së largu për një vit , nuk arrin që Bosnjën nga “rruga aktuale e vetëshkatërrimit ta kthejë në rrugë të drejtë do ta lërë këtë pozitë.

Ai në një intervistë për Al Jazeera Balkans, tha se në rast se ai nuk  e kthen Bosnjën në rrugën e duhur, ai do të kthehej në Banjallukë dhe do të largohet nga Presidenca, dhe shtoi, “le të dështojë çdo gjë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme