“Dua të vras myslimanë”

Prishtinë | 13 Dhj 2016 | 10:14 | Nga

Një person ka sulmuar me thikë një pasagjer në një tren në një stacion në jug të Londrës, duke bërtitur: “Dua të vrasë një mysliman”.

Dëshmitarët thonë se një person u godit me thikë në Forest Hill në jug të Londrës, ndërkohë që ishte ulur pranë gruas së tij, shkruan “The Independent”.

Sulmuesi raportohet se po ndiqte njerëzit duke thirrur: “Kush është mysliman, dua të vrasë një mysliman”.

Thirrjet e tij kanë bërë që shumë kalimtare të futen brenda dyqaneve dhe bareve për t’u fshehur nga një sulm mundshëm.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme