Dy fëmijë dhe dy gra vdesin nga zjarri në një shtëpi në Angli

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 08:40 | Nga Ekonomia Online

Dy gra dhe dy fëmijë kanë vdekur nga zjarri në një shtëpi në juglindje të Londrës.

Gjatë makina zjarrfikëse dhe rreth 40 zjarrfikës u thirrën në vendin e ngjarjes në rrugën Hamilton në Bexleyheath. Shkallët janë përdoru për nxjerrjen e dy grave dhe dy fëmijëve nga një kat I shtëpisë, por ata vdiqën në vendin e ngjarjes.

Një burrë është shpëtuar dhe është dërguar në spital, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.

Brigada e Zjarrfikësve të Londrës deklaroi: “Ekipet fillimisht nxorën dy gra dhe dy fëmijë nga kati i parë duke përdorur një shkallë nëntë metra, por fatkeqësisht të gjithë vdiqën në vendngjarje. Shkaku i zjarrit është duke u hetuar”.

People online have offered their condolences after the tragedy on Thursday night

Të ngjashme