Erdogan me Merkelin, flasin për migrantët dhe Libinë

Prishtinë | 24 Jan 2020 | 12:59 | Nga Ekonomia Online

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se “përhapja e kaosit” në Libi kërcënon të prekë tërë mesdheun dhe bëri thirrje për presion ndaj liderit të forcave libiane në lindje që t`i përmbahen armëpushimit.

Erdogan këto komente i bëri pas ceremonisë së inaugurimit të një kampusi të ri universitar turko-gjerman bashkë me kancelaren gjermane Angela Merkel, transmeton Klan Kosova.

Të ngjashme