Evakuohet aeroplani i pasagjerëve pas kërcënimit

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 09:57 | Nga Ekonomia Online

Një aeroplan pasagjerësh në Spanjë, që i përket kompanisë vendëse, “Volotea”, është evakuuar të premten në mëngjes pas aterrimit në qytetin veriperëndimor spanjoll, Coruna, pasi autoritetet morën një kërcënim, tha një zëdhënëse e operatorit të aeroportit kombëtar, Aena.

Të gjithë pasagjerët u evakuuan, pasi aeroplani aterroi rreth orës 7 e 30 minuta të mëngjesit dhe aeroplani tash për tash është i parkuar larg ndërtesave të aeroportit dhe po inspektohet, tha zëdhënësja.

Pavarësisht këtij rasti, aeroporti në Coruna vazhdoi që të operojë normalisht, shkruan Reuters

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme