Fillon festa e Pavarësisë së Kosovës, në Itali

Prishtinë | 16 Shk 2020 | 10:34 | Nga Ekonomia Online

Ka filluar festa e Pavarsisë së Kosovës, nga bashkëatdhetarët tanë që jetojnë në Reggio Emilia – Itali.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ishte i ftuar aty, ku përmes një postimi falënderoi Shoqatën Kulturore “Zëri i Atdheut” të cilët kishin organizuar gjithçka, shkruan Indeksonline.

Ai tha se do të angazhohet për secilën sferë që atyre u nevojitet në të ardhmen.

Postimi i plotë:

Bashkëatdhetarët tanë që jetojnë në Reggio Emilia – Itali, e kanë filluar fesën e Pavarsisë së Kosovës.

Dua ti falenderoj për ftesën Shoqatën Kulturore “Zëri i Atdheut” të cilët kishin organizuar gjithçka, që historia jonë të mos harrohet për brezat e ardhshëm.

Në këtë vizitë megjithëse simbolike, e kam theksuar përkushtimin dhe angazhimin tim, për secilen sferë që atyre u nevojitet në të ardhmen.

Faleminderit dhe Urime !

Fotografia e Bali Muharremaj
Fotografia e Bali Muharremaj

Të ngjashme