Flasin nga kampi i Demokratëve, tregojnë kur do të shpallet fitorja bindëse e Joe Biden

Prishtinë | 04 Nën 2020 | 16:47 | Nga Ekonomia Online

Në një fjalim të drejtpërdrejtë, menaxherja e fushatës së Joe Biden, Jen O’Malley Dillon ka thënë që Joe Biden është në rrugën e duhur për t’u bërë presidenti i ardhshëm i SHBA.

“Ne besojmë se jemi në një rrugë të qartë drejt fitores deri këtë pasdite, ne presim që të kemi drejtime në shtetet që i vendosin atij mbi 270 vota elektorale sot. Biden do të marrë më shumë vota se çdo kandidat presidencial në histori, dhe ne ende jemi duke i numëruar ato. Ai ka fituar mbi 50% të votave të njerëzve. Ne jemi në rrugën e duhur për të fituar në Michigan më shumë sesa bëri Donald Trump në vitin 2016. Të fitojmë në Wisconsin me më shumë sesa bëri Trump në vitin 2016. Të fitojmë në Pensilvani me më shumë sesa fitoi Trump në vitin 2016. Dhe ne fituam në një nga shtetet e tij, Arizona”, tha ajo.

Të ngjashme