Fluturimet për në Washington ndalohen deri pas betimit të Biden

Prishtinë | 20 Jan 2021 | 17:31 | Nga Ekonomia Online

Fluturimet tregtare në Aeroportin Kombëtar të Washington, Reagan janë ndalur derisa Presidenti i Zgjedhur Joe Biden të bëjë betimin, sipas Administratës Federale të Aviacionit.

FAA vendosi një ndalesë në tokë nga 10:30 e mëngjesit deri në 12:15 për inaugurimin, sipas të dhënave të FAA, shkruan CNN,

Fluturimet drejt Uashingtonit po mbahen në aeroportin e origjinës, tha FAA.

Siguria e aviacionit ka qenë një shqetësim i veçantë që çoi Ditën e Përurimit, dhe hapësira ajrore tashmë e sigurt përreth Uashingtonit, DC.

Fluturimet që nuk janë komerciale, policore ose ushtarake po mbahen jashtë një unaze prej 30 miljesh për rreth.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme