Franca shënon pikun e viktimave në 24 orët e fundit

Prishtinë | 06 Pri 2020 | 20:05 | Nga Ekonomia Online

Bilanci tragjik vazhdon të thellohet nga virusi vdekjeprurës (Covid-19) që ka marrë jetën e 73,608 personave dhe ka infektuar plot 1,323,641 persona në mbarë botën.

Franca shënon numrin më të lartë të vdekjeve në 24 orët e fundit në të gjithë botën.

Raportohen 833 viktima në 24 orë duke e çuar totalin e përgjithshëm në 8.911 viktima, shifra këto mjaft të frikshme dhe tragjike.

Numërohen 5,171 raste të reja të konfirmuara me koronavirus vetëm në 24 orët e fundit duke e çuar totalin në 98.010 persona me Covid-19.

Për fat të mirë Franca numëron 17.250 persona të cilët ja kanë “hedhur” koronavirusit dhe tashmë janë të shëruar e të rikthyer në shtëpitë e tyre.

Nga ana tjetër lajm jo i mirë është ai i personave në gjendje kritike për jetën, 7.072 qytetarë ndodhen nën kujdes intensiv.

Të ngjashme