Fundoset anija në Francë – mbyten tre fëmijë

Prishtinë | 14 Gus 2019 | 08:39 | Nga Ekonomia Online

Tre fëmijë janë mbytur në brigjet e Francës kur anija me të cilën ata udhëtonin u godit nga një dallgë gjigante.

Fëmijët po udhëtonin së bashku me familjet e tyre, por kur ekipt e shpëtimit shkuan në vend të ngjarjes kabina ku ishin bllokuar fëmijët ishte nën ujë.

Dy motra përkatësisht 13 dhe 9 vjeçe si dhe një djalë i moshës 7 vjeç ishin viktimat e tragjedisë.

Të ngjashme