Gjermania me numër rekord të rasteve të reja me Coronavirus

Prishtinë | 29 Tet 2020 | 13:54 | Nga Ekonomia Online

Gjermania ka raportuar 16 mijë e 774 raste të reja të infeksioneve me Coronavirus.

Sipas Agjencisë për Kontroll të Sëmundjeve, shifra e 24 orëve të fundit është më e larta që prej paraqitjes së pandemisë.

Kjo është dita e dytë me radhë që ka pasur numër rekord të rasteve, ku një ditë më parë ishte 14 mijë e 964.

Duke paralajmëruar masat e reja, Kancelarja Angela Merkel, ka thënë se: “Ne duhet të veprojmë dhe do të veprojmë” .

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme