Gjermania rekord rastesh me Covid në 24 orët e fundit

Prishtinë | 24 Nën 2021 | 10:34 | Nga Ekonomia Online

Gjermania po përballet me rritje të rasteve të koronavirusit. Situata alarmante ka shqetësuar mjekët të cilët i kanë bërë thirrje qytetarëve të mos hezitojnë, por të vaksinohen kundër koronavirusit.

Në 24 orët e fundit Gjermania ka regjistruar sërish rekord të infektimeve, ku u raportuan 66, 884 raste dhe 335 viktima.

Incidenca javore për 100 mijë banorë ka shënuar një prag të ri, duke arritur në 404, 5. Sipas Instituti Robert Koch disa rajone po përballen shtim të pacientëve në spitale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme