Gjykata gjermane evakuohet për shkak të kërcënimeve me bombë

Prishtinë | 11 Jan 2019 | 12:26 | Nga Ekonomia Online

Një gjykatë gjermane në qytetin lindor të Potsdamit është evakuuar në Gjermani për shkak të një kërcënimi me bombë që morën deklaroi policia e atjeshme të premten.

Policia e Brandenburgut tha se është duke kontrolluar ndërtesën.

Gazeta “Hannoversche Allgemeine Zeitung” raportoi se tre gjykata në qytetet Kiel, Erfurt dhe Magdeburg morën kërcënime me me e-mail se në muret e ndërtesave të gjykatave ka bomba të cila do të shpëthenin.

Mediat lokale gjithashtu thanë se gjykata Kiel mori një kërcënim të ngjashëm brenda natës dhe se policia po kontrollon ndërtesën me anë të qenve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme