Greqi: Djali i droguar masakron babanë me thikë kuzhine në dhomën e gjumit

Prishtinë | 03 Gus 2021 | 09:27 | Nga Ekonomia Online

Një krim makabër ka tronditur Greqinë ku djali ka vrarë të atin duke e masakruar me thikë në shtëpinë e tyre.

Mediat kanë zbuluar detaje tragjike nga ngjarja e rëndë. Autori e ka goditur të atin me thikë kuzhine disa herë në gjoks dhe duar teksa ai ishte shtrirë në dhomën e tij të gjumit.

Sipas policisë autori vuante prej vitesh nga problemet psikologjike si dhe ishte përdorues droge.

Blutë gjetën dhe konfiskuan thikën e kuzhinës që u përdor për krimin e rëndë.

Në banesën e tyre u gjetën edhe celularë, një armë gjahu si dhe një kartë banke të cilën autori dyshohet se e përdorte për të konsumuar lëndë narkotike.

Të ngjashme