Greqia përfshihet nga stuhi e përmbytje

Athinë | 18 Kor 2017 | 11:06 | Nga

Pushimet e turistëve në vendverimin e njohur grek, Halkidiki, janë çrregulluar si pasojë e stuhisë që e ka goditur, raportojnë agjencitë e lajmeve.

Rrebeshet e shiut të shoqëruara nga stuhi të fuqishme kanë detyruar evakuimin e pushuesve nga hotelet e përmbytura, ndërsa njoftohet për qindra automjete që kanë përfunduar në baltë dhe nën ujin që ka vërshuar.

Zjarrfikësit janë detyruar të merren me shpëtimin e njerëzve nga automjetet e mbetura në ujë e baltë, transmeton koha.net raportimet.

informatave nga ky vend natë të vështirë kanë kaluar ata që kanë qenë duke pushuar në anën perëndimore të gishtit të dytë të Halkidikit, ndërsa probleme ka pasur që nga Neosi i Marmarasë dhe Toronia deri në Sarta, Vuruvur dhe Siki në bregu tjetër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme