Gruaja e qëlluar në Kongres është “veterane ushtarake”

Prishtinë | 07 Jan 2021 | 08:30 | Nga Ekonomia Online

Një nga katër të vdekurit si pasojë e trazirave në zonën e Kongresit Amerikan është një grua.

Mediat amerikane raportojnë se gruaja e qëlluar është një veterane ushtarake.

Drejtë saj është shtjer pasi që ajo ka hyrë përbrenda ndërtesës së Kongresit krah për krah me protestues të tjerë.

Ajo është qëlluar rreth orës 15:00 sipas orës lokale, ku është shtrirë në spital dhe më vonë është konfirmuar vdekja e saj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme