Gruaja me mbulesë sulmohet me thikë në Francë, para burrit dhe dy fëmijëve të saj

Prishtinë | 13 Sht 2019 | 12:43 | Nga Ekonomia Online

Një grua myslimane me mbulesë u godit me thikë para burrit dhe fëmijëve të saj në qytetin Sury-le-Comtal në Francën e Jugut.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ky incident, i cili tërhoqi shumë vëmendjen e publikut, ndodhi të mërkurën mbrëma mbrëmë.

Pretendohet se gruaja ishte goditur me thikë para burrit të saj dhe fëmijëve të moshës 3 dhe 12 vjeç.

Si pasojë, thuhet se gruaja u plagos rëndë dhe u dërgua me shpejtësi në spital, ku u ndalua.

Mediat lokale raportojnë se sulmuesi 59-vjeçar ishte nën ndikimin e alkoolit në atë kohë dhe u arrestua menjëherë pas incidentit.

Të ngjashme