Hapen dyqanet e parukerisë në Skoci

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 11:46 | Nga Ekonomia Online

Njerëzit në Skoci do të jenë në gjendje të vizitojnë parukierët dhe qendrat e kopshtit që nga sot – pasi kufizimet ndaj COVID-19 janë lehtësuar.

Zëvendës Ministri i Parë John Swinney u bëri thirrje njerëzve të kujtojnë që virusi është akoma duke qarkulluar dhe të vazhdojnë të ndjekin rregullat.

Ai tha: “Virusi është shkatërruar, por nuk është shuar ende, dhe gjëja e fundit që na duhet është ta shohim atë duke rikthyer dhe zhbërë të gjithë përparimin nga përpjekjet masive dhe sakrificat që të gjithë kemi dashur të bëjmë”.

Parukierët dhe berberët me mund të rihapen vetëm me takim – por jo shërbime mobile, transmeton Klan Kosova.

Njerëzit ende duhet të respektojnë rregullin ‘qëndro lokal’, që do të thotë se ata nuk mund të udhëtojnë jashtë kufijve të autoritetit të tyre lokal, përveç për arsye thelbësore.

Të ngjashme