Holanda shënon rekord të rasteve ditore të Coronavirusit

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 14:58 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të kaluara, në Holandë janë shënuar 1,379 raste të reja të personave të infektuar me Coronavirus.

Kjo është shifra më e lartë e rasteve në shtetin më të madh të Beneluksit që nga fillimi i pandemisë. Lajmin e raportoi gazeta holandeze “De Volkskrant”.

Sipas faqes Worldometers, Holanda deri më tani i ka regjistruar gjithsej 84,778 persona të prekur nga Covid-19 dhe 6,258 viktima.

Sidoqoftë, këto shifra janë më të vogla se numrat e regjistruar në shtetin fqinj, Belgjikë, ku janë shënuar mbi 94,000 të infektuar dhe 9,927 të vdekur.

Të ngjashme