Indi, gjendet trupi i njërit prej 15 minatorëve që zhdukën në minierë para 35 dite

Prishtinë | 17 Jan 2019 | 09:36 | Nga Ekonomia Online

Zhytësit e marinës së Indisë kanë gjetur trupin e një prej 15 minatorëve që u zhdukën në një minierë të thëngjillit të përmbytur në një cep të largët të vendit më shumë se një muaj më parë, thanë zyrtarët të enjten.

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të pompojnë ujin nga minierat e qymyrit të paligjshëm “miu me vrima”, 370 metra, në shtetin verilindor të Meghalaya, ku burrat janë bllokuar për 35 ditë.

“Një trup është zbuluar nga zhytësit e marinës indiane duke përdorur një automjet nënujor të operuar në distancë në një thellësi prej 160 këmbësh”, thanë zhytësit në Twitter.

“Trupi është tërhequr deri në grykën e vrimave të miellit dhe do të nxirret jashtë minierës nën mbikëqyrjen e mjekëve,” thanë ata.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme