Indi, hapet spitali i parë për elefantë

Prishtinë | 18 Nën 2018 | 18:57 | Nga Ekonomia Online

Në Indi është hapur spitali i parë për elefantë.

Në këtë vend besohet të jene mbi 3,000 elefantë, ndërsa spitali i ri ka për qellim që t’ju ndihmoje atyre që janë shpëtuar.

Sipas Katrick Satyanaraya nga organizata Wildlife SOS, elefantët përjetojnë abuzime dhe brutalitete të ndryshme që u shkaktojnë probleme shëndetësore të cilat kanë nevojë të adresohen.

Spitali gjendet në Uttar Pardesh dhe është i pajisur me makineritë të teknologjisë më të re për trajtimin e kafshëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme