Irani mohon akuzat e SHBA-së për sulmet e anijeve-cisterna në Gjirin e Omanit

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Irani ka mohuar akuzat që ia ka bërë Amerika se qëndron pas sulmeve mbi dy anijet-cisterna që ka ndodhur pardje në Gjirin e Omanit.

Nga Tehrani kanë thënë se anijet e veta kanë provuar që t’i ndihmojnë anijet e sulmuara dhe t’i shpëtojnë jetën e ekuipazheve, shkruan Deutshe Welle.

Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif ka thënë se ka thënë se SHBA ka bërë akuza pas pasur fakte.

Anijet-cisterna ishin duke transportuar naftë derisa janë sulmuar dy ditë më parë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme