Ish-Kryeministri britanik: “Ndihem i privilegjuar që kam punuar me Bushin”

Prishtinë | 01 Dhj 2018 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryeministri britanik John Major ka thënë se ai ndihet “i privilegjuar që ka punuar” me George HW Bush.

Në një deklaratë, Major tha: “George HW Bush ishte mbi të gjitha një njeri i familjes dhe për të, populli amerikan ishte pjesë e asaj familjeje”.

“Ai shërbeu me dhembshuri, guxim dhe dinjitet”.

“Si president, ai e pa detyrimin e Amerikës ndaj botës dhe e nderoi atë – dhe ai mbeti i përkushtuar ndaj shërbimit publik deri në ditën kur vdiq”.

George HW Bush ndërroi jetë të premtën vonë në moshën 94-vjeçare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme