Izraeli ndalon udhëtarët nga Afrika e Jugut

Prishtinë | 26 Nën 2021 | 08:21 | Nga Ekonomia Online

Izraeli është bërë vendi i fundit që ka njoftuar kufizime të ashpra udhëtimi në vendet e Afrikës Jugore mes shqetësimeve për përhapjen e një varianti të ri të koronavirusit.

Ajo ka bllokuar hyrjen nga shtatë vende, përfshirë Afrikën e Jugut, dhe ka ndaluar qytetarët e saj që t’i vizitojnë ato.

Kjo pason që Mbretëria e Bashkuar thotë se do të vendosë një ndalim udhëtimi në gjashtë vende afrikane për shkak të përhapjes së variantit, për të cilin shkencëtarët kanë frikë se mund të jetë shumë më i transmetueshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme