A janë këto vendet më depresive në botë?

Prishtinë | 25 Shk 2018 | 11:39 | Nga

Damien Rudd është një australian 33-vjeçar i cili ka një llogari në Instagram me emrin “Sad topographies” ku poston fotografi nga google maps të vendeve më depresive në botë, transmeton Klan Kosova.

E gjitha filloi aksidentalisht kur Rudd po kërkonte diçka dhe papritur zbuloi “malin e pashpresë” në Australi.

“E shkruaja pashpresë në Google Maps për të gjetur vende të tjera të quajtura njësoj, pastaj sinonime për trishtim”, tha Damien për revistën ËERTN.

Rudd tani ka një koleksion mjaft të madh të vendeve më depresive në botë dhe i ka vënë të gjitha në Instagram.

America

Why Me Lord Lane, Chester, USA

Useless Islands, New Zealand

Disappointment Lake, California, USA

Divorce Beach, Cabo San Lucas, Mexico

Road To Misery, Kennebunkport, Maine, USA

Nothing, Arizona, USA

All Alone Road, Bradford, UK

Mistake Island, Jonesport, USA

Mount Disappointment, Victoria, Australia

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme