Kaliforni, 31 të vdekur dhe 220 të humbur

Prishtinë | 12 Nën 2018 | 19:30 | Nga Ekonomia Online

Ndërkohë që zjarri po shkatërron në të dy skajet e shtetit të Kalifornisë, zyrtarët lëshuan një tjetër statistikë ku thuhet se gjashtë trupa u zbuluan në qytetin e djegur, Paradise dhe në zonat e largëta duke sjellë numrin e të vdekurëve në 29.

Ndërsa në të gjithë vendin, numri i të vdekurëve shkoi në 31 të hënën, duke përfshirë dy të vdekur në Kaliforninë e Jugut dhe 228 njerëz janë të pagjetur, njofton Klan Kosova.

Autoritetet kërkuan një laborator të ADN-së dhe antropologë për të ndihmuar në identifikimin e eshtrave ose vetëm fragmente kockash.

Guvernatori tha se qeveritë federale dhe ato shtetërore duhet të bëjnë më shumë për menaxhimin e pyjeve, por ndryshimi i klimës është problemi kryesor.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme